British Airways uvažují nad prodejem budovy své centrály

Velká část zaměstnanců se přesunula na home office a společnost nepotřebuje tolik kancelářských prostor.
Britská letecká společnost British Airways zvažuje prodej budovy své centrály, jelikož během pandemie se velká část zaměstnanců přesunula na home office. Společnost tak do budoucna nebude potřebovat tolik kancelářských prostor.

Aerolinie informovali, že mnozí zaměstnanci si práci z domu pochvalují. Uvažuje proto nad budoucí kombinací práce z domu a na pracovišti.

Přesun velkého počtu zaměstnanců na práci z domu během minulého roku přinutil několik velkých britských společností přistoupit ke změnám při kancelářských prostorách. Například banka Lloyds uvedla, že do tří let zmenší plochu kancelářských prostor o 20 procent a další banka HSBC informovala, že je plánuje zredukovat až o 40 procent.

Navíc British Airways potřebují peníze. Pro pandemii museli výrazně zkres náklady, součástí čehož bylo i rušení zhruba 10 tisíc pracovních míst. Společnosti zůstalo přibližně 30 tisíc zaměstnanců, přičemž většina z nich, jak piloti či palubní personál, v kancelářích nepracuje.

Budovu ve Waterside nedaleko letiště Heathrow dokončili v roce 1998 a slouží i jako centrála společnosti IAG, která je matkou British Airways. Sporná je i budoucnost Waterside, neboť v případě rozšiřování letiště Heathrow bude muset oblast ustoupit.

pr clanky