Koupím jesle aneb kde získat vlastní vzdělávací zařízení?

Asi si budete říkat, že ve 21. století je možné opravdu všechno a převzetí existující a fungující mateřské školky není výjimkou. Svým způsobem máte pravdu, protože volných míst ve státem zřizovaných mateřinkách není zrovna mnoho, a proto se řada odhodlaných lidí rozhoduje k provozu vlastního vzdělávacího zařízení. Dnes už ovšem nemusíte zařizovat všechno od píky, neboť můžete jednoduše převzít již existující předškolní instituci.

Kde najít kvalitní nabídky?

Všem vám je asi jasné, že na fungující jesle na prodej nenarazíte kdekoliv. Osvítila-li vás myšlenka na provozování vlastního výchovného zařízení, zavítejte na specializovaný internetový portál, kde se sdružují nabídky i poptávky po vlastních školkách či jeslích. Do inzerátu jednoduše uvedete své požadavky, a ten bude poté zobrazen všem nabízejícím. Ti na oplátku vyplňují podrobné formuláře, v nichž je uvedena například lokalita mateřinky, maximální kapacita, cena za převzetí instituce nebo další doplňující informace.

Jaké jsou podmínky převzetí?

V sekci koupím jesle nebo prodám jesle jsou obvykle uvedeny i požadavky, které musíte jako kupující splňovat. V drtivé větně případů se jedná o splnění zákonem stanovených všeobecných a specifických podmínek. Do nich je zařazeno odpovídající vzdělání v oboru zdravotnictví nebo péče o dítě do 3 let věku. Chystáte-li se pečovat o děti mladší 3 let, počítejte se zřízením vázané živnosti. Pro péči o děti starší si vystačíte s volnou živností, na jejíž získání je třeba splnit pouze podmínky plnoletosti a trestní bezúhonnosti.

Jsou mateřinky plně vybavené?

V otázce vnitřního vybavení mateřské školy se jednotlivé nabídky velmi liší. Některé inzeráty s titulkem prodám školku udávají, že převezmete nejenom nemovitost a kolektiv, ale také veškeré vnitřní vybavení. U některých nabídek se ovšem můžete setkat s tím, kdy vám prodávající poskytne pouze nemovitost bez vnitřního vybavení. Pohodlí a štěstí dětí tak bude zcela na vás, protože si budete muset sehnat nejenom hračky, ale také židličky, stolečky a malé postýlky.

Vlastní mateřskou školku nebo jesle získáte prostřednictvím specializovaného internetového portálu. Kromě prověřených nabídek zde naleznete i cenné rady, jak s provozem mateřinky začínat.

pr clanky