Moderní kuchyně

Moderní design spočívá ve vytváření čistých, otevřených, funkčních a uklidňujících prostor s dostatkem prostoru. Je vyjádřením osobního stylu, a proto i kuchyně v moderním stylu může překvapit svou rozmarností a elegancí.

Co si představujete vy, když se řekne moderní kuchyň? Chladnou eleganci v odstínech jako je šedá, černá nebo bílá? Nebo se vám vynořila designová kuchyň s lesklými povrchy, dřevěnými nebo betonovými prvky? Definitivní odpověď vám neřekneme, protože moderní kuchyň představuje nekonečnou všestrannost a sofistikovanost.

Ať vše zmizí
Čisté linie, dostatek přirozeného světla a vše na svém místě. I takto vypadá kuchyně v moderním podání, kde je vše perfektně zorganizováno, aby vaření a příprava jídel šla jednoduše a snadno. Jelikož dnešním trendem je spojení kuchyně a obývacího prostoru do jednoho celku, je důležité, aby v kuchyni nebyly na „výstavě“ příbory, přípravu jídel nebo úklid. Jak by mělo vypadat strategické rozložení vaší kuchyně? Ať si už zvolíte kuchyni ve tvaru „L“, „U“ s barovým pultem nebo ostrovem, je důležité pamatovat na kuchyňské zóny. Jaké jsou to?

Vaše kuchyň by měla obsahovat zóny vyčleněné následovně.
Tmavě zelená zóna je pro uložení nádobí, sklenic, příborů a všeho, co potřebujete ke konzumaci vašeho jídla.

Červená zóna je určena na vaření a pečení. V této části byste měli mít sporák s digestoří. Nezapomeňte na uložení hrnců, pánví nebo vařeček.

Žlutá zóna patří přípravě jídla. V této části byste měli mít po ruce vše, co potřebujete k přípravě jídla od nožů až po prkénka.

Modrá zóna je určena pro čištění a mytí. Mělo by se zde nacházet umyvadlo nebo myčka nádobí, také prostor na čisticí prostředky a odpadkový koš.

Světlezelená zóna by měla být vyčleněna pro věci určené na spotřebování jako jsou ingredience jako mouka, zásoby jídla jako těstoviny, konzervy nebo uskladněnou zeleninu a ovoce.

Barevnost ale i sofistikovaná monochromatickosť
Pokud máte malou kuchyň, musíte být strategičtí. Abyste měli dostatek úložného prostoru, zvolte skříňky sahající až ke stropu. Barvu vaší kuchyňské linky zvolte bílou nebo světlejší odstíny, teré prostor opticky rozjasní. Nebojte se ani monochromatičnosti a slaďte kuchyňskou linku s odstínem podlahy. Pokud chcete přidat bílé kuchyni hloubku a rozměr, rozhodněte se pro stěny bohaté na texturu, výrazný lustr nebo pracovní desku s mramorovým vzorem. Pokud ve vaší kuchyni vše udržujete v jednom odstínu např. v bílé barvě, tak můžete vaši kuchyň oživit barevným detailům. Může to být servírovací nádobí, váza na květiny či jiné kuchyňské doplňky sladěné v jednom odvážném odstínu.

Pokud na vás bílá kuchyň působí chladno a máte štědrý prostor, váš recept na dokonalou moderní kuchyň je kombinace různých materiálů, zlatých doplňků nebo odvážných sytých barev jako je černá nebo šedá. Betonové podlahy a zrnitost leštěného betonu vnášejí do kuchyně decentnost. Zlaté doplňky jako úchytky kuchyňských dvířek či vodovodní baterie dodají prostoru eleganci. Dřevo a barevné dlaždice zase atmosféru domova.

Inovace a odvážné řešení
Moderní design je určitě efektivní, ale to neznamená, že v něm není prostor pro experimentování a odvážné rozhodnutí. Zejména v moderních kuchyních poskytuje osvětlení dokonalou příležitost pohrát se s designem. Ideální prostor na originální lustr nebo závěsné svítidlo je místo nad ostrovem nebo jídelním stolem.

Zvolte moderní dlouhé visící či geometrické tvary nebo vsaďte na elegantní kruhy. Přemýšlíte, zda mít otevřený nebo uzavřený půdorys kuchyně? Udělejte kompromis! Moderním řešením je interiérové ​​sklo, které víte umístit na pomyslnou hranici mezi kuchyní a obývacím prostorem. Toto sklo bude plnit funkci částečné stěny a zároveň bude propouštět světlo mezi oběma místnostmi. Při světle ještě zůstaneme, konkrétně při LED světle. Eleganci každé moderní kuchyně pozvedne pracovní linka osvětlena LED pásem. Můžete ho umístit pod horní část kuchyňské linky nebo olemovat ním její spodní část. Obě řešení jsou efektní. Nevěříte? Vyčkejte setmí, zapněte LED osvětlení a voilá! Budete se cítit jako v super moderní kuchyni.

pr clanky