Nevíte, co každý den k snídani? 3 recepty na zdravé snídaňové saláty – inspirujte se

Nemusíme mít každé ráno pečivo či chléb. Doplňme si vitamíny zdravými saláty. Z těchto nebudete hladová ani nepřiberete:

Zelený salát s houbami
Tento vydatný snídaňový salát plný vlákniny, bílkovin a zdravých tuků je pro každou z nás skvělým začátkem dne. Obsahuje vejce, sůl, vinný ocet, šalotku, dijonskou hořčici, olivový olej, různé houby, růžičková kapusta, endivii a avokádo.

Uvařte vajíčka a oloupejte. V misce promíchejte šalotku, ocet, hořčici, dvě lžíce oleje, 1/8 čajové lžičky soli. Na pánvi na trošce oleje poduste houby, osolte. V salátové míse jejich houby promíchejte s kapustou, přidejte nakrájené vajíčka, edíviu a plátky avokáda, pokapejte dresinkem.

Celkově má ​​351 kalorií, 32 g tuku, 186 mg cholesterolu, 5 g vlákniny, 11 g bílkovin, 9 g sacharidů, 606 mg sodíku, 2 mg železa, 140 mg vápníku.

Salát s uzeným lososem
Další výživný salát k snídani je složen z krutonů z celozrnné bagety, olivového oleje, kefíru, čerstvého kopru, medu, jakéhokoliv zeleného listového salátu, uzeného lososa, okurky, cherry rajčat.

Na pánvi opečte na kostičky nakrájenou bagetu dokřupava. Promíchejte kefír, kopr, med, olej. V salátové míse smíchejte salát, lososa, okurku a rajčata, pokapejte dresinkem a posypte salátovým kořením nebo bylinkami. Podávejte s krutony.

Obsahuje 307 kalorií, 20 g tuku, 23 mg cholesterolu, 14 g bílkovin, 18 g sacharidů, 804 mg sodíku, 1mg železa. 88 mg vápníku, 2g vlákniny.

Špenátovo-quinoový salát s bobulovým ovocem
Svěží křupavý salát, na který potřebujete jablečný ocet, javorový sirup, hořčici, sůl, olivový olej, řecký jogurt, baby špenát, quinou, jahody, borůvky, mandľovové lupínky.

V malé misce promíchejte ocet, javorový sirup, hořčici a sůl. Pokapejte olejem, dobře promíchejte. Jogurt promíchejte se špenátem, přidejte quinou, jahody, borůvky a dresink. Posypte mandlovými lupínky.

Obsahuje 407 kalorií, 18 g tuku, 13 mg cholesterolu, 6 g vlákniny, 15 g bílkovin, 49 g sacharidů, 418 mg sodíku, 3 mg železa, 164 mg vápníku.

pr clanky