Proč ze života mnoha párů zmizí intimnosti? Toto jsou nejčastější důvody, proč vyhasne vášeň ve vztahu

Na začátku vztahu není o vášeň obvykle nouze. Jenže …

Po měsících či letech se nejednou všechno změní. Jisté je, že zdravý sexuální vztah vyžaduje práci a těžko ho vylepšovat, když se cítíte vystresovaní, unavení nebo nemocní. Víte, z jakých důvodů se sex ze vztahu pomalu, ale jistě vytrácí?

Jsou páry, které neustále experimentují s polohami, či s různými pomůckami a vždy hledají nové věci, které spolu zkoušejí. Nicméně, takových není mnoho. Neexistuje ani žádný obecný důvod, proč ve vztazích postupně vyhasíná vášeň.

Většinou je to však kvůli vyčerpávajícím povinnostem a stresu během dne. Večer, když máte teoreticky čas na intimnosti, na ně už prostě nemáte energii nebo motivaci – případně vám chybí obojí. Stres a nedostatek času na psychickou relaxaci má podle odborníků největší vinu na ztrátě libida.

Jaké jsou další důvody ochabujícího sexuálního života?

Nedostatek soukromí doma
Tento problém obvykle přichází s narozením dětí a nemizí tak brzy. Nečekané noční překvapení ze strany dětí nejsou tím nejlepším afrodiziakem. Většina mladých rodičů nemá ani 5 minut pro sebe, takže řešení je náročné.

Situace se může zlepšit, když dítě začne chodit do školy a vy si s partnerem můžete dovolit alespoň chvilku pro sebe doma. Jak tento problém řešit? Jediným řešením nedostatku soukromí je vytvořit si ho.

Vymyslete způsob, jak předem naplánovat čas, abyste si vychutnali tělesnou blízkost. Požádejte blízkou osobu, aby na hodinku povarovala děti. Pokud to doma není možné, zvažte pronájem pokoje či hotel. Stojí to sice peníze, ale váš vztah potřebuje růst a bez kvalitního sexuálního života to bude náročné.

Sex přestal být prioritou – v dlouhodobém vztahu jsou důležitější věci
Ať už jde o 20-leté manželství nebo jednoletý vztah, pokud jednou jiskra zhasne, je ji těžké znovu zapálit. Ale není to nemožné. Sexuoložka Juliette Karaman tento problém vysvětluje:

„Do našich životů se vkrádají se zvyky, které pro partnera nejsou až tak milé … Zdá se, že náš život ovládnou povinnosti: starat se o děti, vést domácnost a pracovat a na něco jiného zbývá velmi málo času. Naše těla se změnily a možná se nebudeme cítit tak sebevědomí, jak to bylo na začátku vztahu. „

Jaké řešení navrhuje? „Buďte zvědaví. Existuje mnoho faktorů, které mohou hrát obrovskou roli, „říká odbornice. Navrhuje, dopřát si jednou týdně rande – jako kdysi, abyste znovu sblížili. Odložte telefony a zajistěte, aby vás nikdo nerušil nejméně dvě hodiny. Dejte si sprchu, oblečte se do něčeho pohodlného, ​​v čem se také cítíte atraktivní … „

Máte problém s vnímáním vlastního těla
To, jak vnímáte vlastní tělo, má jednoznačný vliv na vaši sebedůvěru. Pokud nejste spokojená se svým vlastním tělem, pak bude těžké akceptovat, že se může líbit někomu jinému. Zakrývání se, zhasínání, nošení „pytlů“ na maskování problémových partií není moc afrodiziakální. Spíše naopak.

Jediným řešením je tedy zapracovat na své sebeúctě a asertivitě. Pokud máte problém s hmotností, raději si zacvičte, jděte na kolo, budete se cítit lépe, a tím se změní i váš sexuální život. V případě potřeby vyhledejte terapeuta. Nebojte se, mnoho žen, dokonce i mužů má dnes přesně takové problémy.

Máte zdravotní problémy, které zasahují do vašeho milostného života
Je mnoho diagnóz, ale i léků, které ovlivňují kvalitu sexuálního života. Kromě vážných problémů, jako jsou rakovina, onemocnění srdce či cukrovka se můžete setkat také s běžnějšími stavy, které ovlivňují libido. Jaké?

Menopauza – v tomto období se často vyskytují noční pocení, vaginální suchost, tělesné změny,

Endometrióza – způsobuje bolesti při sexu,

Hypotyreóza – nedostatečná činnost štítné žlázy se často projeví nadměrnou únavou.

Také některé léky snižují libido, například antidepresiva. Pokud cítíte změnu k horšímu, promluvte si se svým lékařem.

Mimochodem, víte o tom, že objetí déle než 30 sekund a polibek delší než 7 sekund fantasticky uvolňuje endorfiny a oxytocin? Hned budete mít k sobě blíž!

pr clanky