I lajkování je nevěra! Přestože se mikro nevěra spojuje se sociálními sítěmi, byla problémem už dávno před nimi

Začíná to nevinným flirtováním online, a přeroste to v emocionální aféru digitálního prostředí …

Chceme se líbit. Lichotí nám, pokud po nás někdo pošilhává, pochválí nám šaty, všimne si, že cvičíme. Přestože máme harmonický vztah, nebráníme se pochvalným pohledem jiných mužů. Pokud tomu jdeme naproti a vyhledáváme to, odborníci již říkají o mikro nevěře.

O mikro nevěře se poslední dobu mluví v souvislosti se sociálními sítěmi. Lajka fotky krasavců, sledujeme bývalých přátel a jsme na jejich profilu doslova nalepené. Možná na svém chování nevidíte nic špatného, ​​ale expertka na vztahy Rachael Lloyd zvedá varovný prst.

Vybízí ženy, aby si toto chování představili u svých partnerů – pokud pocítíte žárlivost, strach a hněv, pravděpodobně vaše činnost vztahu neprospívá.

Začíná to nevinně
Pokrok v technologií pro Rachael Lloyd znamená, že lidé mají neomezené možnosti. Myslí si, že pod rouškou anonymity nebo vzdálenosti si mohou dovolit cokoli. Vždyť přece když neflirtoval osobně, ale jen osrdiečkujú fotku na Instagram, nic to neznamená.

Lloyd upozorňuje, že právě to může lidi svádět k nesprávným až toxickým rozhodnutím, které mohou vztah zkomplikovat. „Začíná to nevinným flirtováním online, a přeroste to v emocionální aféru digitálního prostředí. Důsledky takové situace jsou stejně devastující jako fyzická nevěra. „

Notoričtí „Lajkovac“ či nevěrníci?
Děsivá předpověď však nemusí být tak do nebe volající jak se zdá. Lloyd dodává, že důležitý je záměr, který nás vede k lajkování příspěvků. Pár srdíček na Instagram nahoru dolů ještě nemusí znamenat, že jste náchylná podvést svého partnera, nebo, že on myslí na nevěru se svou sexy kolegyní.

Vždy musíte pečlivě probádat záměr, který vás nebo partnera k tomu vede. Možná máte estetické oko, tedy se vyžíváte v kráse uměleckých děl, kterým je konec konců i lidské tělo. To nemusí znamenat, že nejste věrná partnerka.
Podle Lloyd je velmi častou, možná nejobvyklejší příčinou tzv. chronické lajkování.

Znamená to, že osoba bezmyšlenkovitě lajka fotky – je notorický Lajkovac – a přiznejme si, že takových nás je mnoho. Olajkujeme pomalu všechno, a to bezmyšlenkovitě. Obecně však platí, že pokud skrýváte svou činnost na sociálních sítích před partnerem, něco není v pořádku.

Nevěru nevyvolávají sociální sítě, ale náš charakter
Každý má samozřejmě právo na soukromí. Společné účty partnerů na sociálních sítích více vypovídají o nedůvěře mezi nimi, protože se potřebují vzájemně kontrolovat a obávají se tomu druhému dát svobodu, kterou potřebuje.

Ani nemusíte každý příspěvek ukazovat partnerovi ke schválení; Lloyd však tvrdí, že bychom neměli na sociálních sítích a ve virtuálním světě dělat nic, s čím bychom se partnerovi otevřeně nezdôverili. To už zajíždí do mikro nevěry, která může být začátkem krachu vztahu.

Bylo by však velmi jednoduché házet tento problém na sociální sítě. Nevěru jako takovou více předpovídají určité charakterové rysy jak jen neomezené možnosti virtuálního světa.

Doktorka Lurve, zabývající se vztahy, tvrdí, že lidé jsou více náchylní k nevěře pokud splňují specifické osobnostní rysy, kterými jsou nižší úroveň empatie, pasivita a nezájem podílet se na změně, a egocentrismus. Takový člověk je náchylný i bez sociálních sítí chovat se způsobem, který vztahu neprospívá ale naopak škodí.

Znamená to, že nemáme být na sociálních sítích aktivní?
Podle doktorky Lloyd rozhodně ne. Vše závisí od komunikace mezi partnery a vzájemné dohody, kde budou hranice. Lajkování fotek mnozí projdou bez zájmu, komentování a psaní lichotivých zpráv je však pro ně přes čáru.

Vzájemná dohoda je nejdůležitější, aby si partneři byli na jistém, kam až mohou zajít a bude to v pořádku. Koneckonců, ani mimo sociálních sítí nejsme andělé. Krátká sukně, obtažené šaty na firemní večírek nebo prezentaci, jemný flirt, by také mohli zařadit do kategorie mikro nevěry, ovšem zvyšují nám sebevědomí a usnadňují mnoho věcí.

Základem je však důvěra mezi partnery, hranice a otevřenost. Člověka, který je náchylný podvádět, neudrží od nevěry ani přílišná kontrola partnera či partnerky.

I sociální sítě mohou být důvodem ztroskotání vašeho vztahu:

pr clanky