Jak zatočit s alergií? Dopřejte si pro zdraví i krásu šálek tohoto čaje denně

Oblíbený čaj pijeme pro chuť, povzbuzení, detoxikační vlastnosti, na zhubnutí. Vědci však nacházejí stále více pozitiv tohoto nápoje. Pomáhá i při alergiích, zejména potravinových!

Poklad jménem zelený čaj
Zelený čaj je znám vysokým obsahem antioxidantů, které podporují imunitní systém a zdraví střevní flóry. Snižuje zánět, krevní tlak, pomáhá regulovat hmotnost a potlačuje nežádoucí reakce imunitního systému.

Nová studie japonských vědců z univerzity Shinshu ve městě Nagano však ukázala, že zelený čaj má také výhody pro lidi, kteří trpí alergiemi, speciální potravinovými. Dopřejte si šálek denně!

Odkázáni na vlastní potraviny a přírodní konzervování
Látky, které obsahuje a jejich kombinace dokáží potlačit reakce imunitního systému, které souvisejí s alergiemi na potraviny.

Oblast, kterou vědci zkoumali – japonský region kolem města Nagano je specifický tím, že má kruté zimy, během nichž jsou domácí nuceni spoléhat se na vlastní výrobu potravin.

Jejich strava v zimě sestává zejména z fermentované zeleniny a jídel konzervovaných přírodními konzervanty. Kromě toho denně pijí zelený čaj. Tato kombinace stravy je podle odborníků odpovědí na otázku, proč má oblast nejnižší náklady na lékařskou péči a zároveň nejvyšší délku života v Japonsku.

vždy čerstvý
Chcete vytěžit ze zeleného čaje co nejvíce, pořiďte si vždy čerstvý. Rozhodně se nevyplatí zalévat sáčky, které máte ve skříni více než půl roku.

Studie zveřejněná v časopise Journal of Food Science totiž ukázala, že hladiny antioxidantů v zeleném čaji do půl roku klesnou až o 51 procent.

Mohou za to dobré bakterie?
Vědci předpokládají, že velkou roli v prospěšnosti zeleného čaje a jeho působení proti alergiím hrají bakterie Flavonifractor plautii, které potlačují nežádoucí reakci imunitního systému na potravinové alergeny.

Podporují zdravou mikroflóru ve střevech. Je možné, že zanedlouho budou přidávat do potravin, podobně jako bakterie mléčného kvašení a bifidobakterie.

Není zelený čaj jako zelený čaj
Navíc není zelený čaj jako zelený čaj. K nejkvalitnějším, a zároveň ik dražším patří práškový matcha čaj z čerstvých listů čajovníku.

Rostliny na přípravu tohoto zeleného čaje mají speciální péči, před sklizní jejich přikrývají tkaninou, což zajistí vyšší obsah cenných živin a zdravější růst. Avšak i mezi druhy matcha čajů jsou rozdíly v kvalitě.

pr clanky