Koberec běhoun aneb jak vybrat nový koberec?

I když se móda zařizování domácností trochu změnila a před několika lety znamenala praktický konec koberců, nyní se toto tradiční pokrytí podlahy vrací. Koberec má totiž oproti plovoucí podlaze nebo linoleu celou řadu výhod, díky čemuž se objevují ve stále větším množství domácností. Koberec běhoun je navíc trochu specifický, neboť je vyráběn v mnoha různých variantách vzájemně se lišících rozměry nebo délkou chlupu.

Z čeho jsou běhouny vyrobeny?

Moderní koberec běhoun je vyroben z nejkvalitnějšího dostupného materiálu, takže se pyšní skvělou odolností a dlouhou životností. Oproti starším kobercům se tedy běhoun jen tak neprošlape, což je jeho velká výhoda. Koberce vyrobené z polypropylenu navíc disponují mimořádnou pružností, takže se perfektně hodí do místností, kde se pohybuje velké množství lidí. Polypropylen je oblíbený také kvůli své příznivé pořizovací ceně a barevné stálosti.

Kde bude koberec umístěn?

Koberce běhouny jsou specifickými druhy koberců, které nejsou určeny do všech prostor vaší domácnosti. Běhouny se hodí spíše do zátěžových místností, k nimž se typicky řadí dětský pokoj, obývací pokoj nebo chodba či předsíň. V těchto prostorách se rodina pohybuje relativně často, což na odolnost koberce klade obrovské nároky. Do zvlášť náročných místností jsou určeny pogumované běhouny.

Jaký vybrat vzor?

Pokud jste se rozhodli pro pořízení kvalitního běhounu, možná budete váhat nad nejlepším dostupným vzorem. Moderní běhoun je dostupný v několika různých barevných variantách, a to od geometrických vzorů přes jednobarevné koberce až po dětské běhouny plné veselých barev. Díky této rozmanitosti si určitě vyberete takový běhoun, který bude perfektně pasovat přesně do vaší domácnosti.

Výběr nového koberce není tak složitý, jak by se na první pohled mohlo zdát. Dejte si pozor na kvalitní materiály, a především přemýšlejte nad tím, jak markantně bude koberec zatěžován.

pr clanky