Prostěradla ovlivňují kvalitu spánku víc, než si myslíte

Přemýšleli jste někdy nad tím, co všechno ovlivňuje kvalitu vašeho spánku? V první řadě je samozřejmě rozhodující postel. Tím myslíme nejenom její rám, ale také rošty a samozřejmě i matraci. Dalšími důležitými aspekty jsou navíc i teplota vzduchu v místnosti a tma. Všechny tyto aspekty by vás nejspíš napadly, kdyby se mluvilo o tom, jak docílit nejvyšší kvalitu spaní. Ale napadlo by vás, že důležitou roli pro spánek hraje i prostěradlo?

Kvalitní, pohodlné a pružné prostěradlo vám zajistí klidný spánek

Pojďme si všechny věci projít postupně a začněme netradičně od konce, tedy od prostěradla. Právě to, z jakého materiálu je vyrobeno, jak perfektně sedí na matraci a jak moc se během vašeho spánku posouvá, to vše má na váš klidný spánek mnohem větší vliv, než jste si možná představovali. Co je tedy při výběru prostěradla klíčové? Musí mít rozměry, které jsou určené pro vaši matraci. Materiál, ze kterého je prostěradlo vyrobeno, vám musí být příjemný. Během noci se nesmí posouvat ani nijak mačkat. Pro jeho lepší upevnění můžete použít i speciální napínáky na prostěradla.

Postel a vše co s ní souvisí

Jakmile budete mít to správné prostěradlo, čeká vás noc plná klidného a kvalitního spánku a také příjemná rána. Abyste si ovšem svůj spánek pojistili, ujistěte se, že i postel, do které každou noc uleháte, je kvalitní. To zahrnuje jak rám, rošt, tak i matraci. Pokud je matrace již proleželá, investujte do nové.

V jakém prostředí usínáte?

A v neposlední řadě dbejte i na to, v jakém prostředí usínáte. Na usínání byste měli volit co největší možnou tmu a nepodceňovat ani význam dobře vyvětrané místnosti. Pokud je to možné, udržujte teplotu v ložnici pod 20 °C. Uvidíte, že se vám bude skvěle usínat a v noci se nebudete budit horkem.

Kvalitní spánek je důležitý. Jelikož touto činností strávíte velikou část svého života, rozhodně se nebojte do něj investovat.

pr clanky