Ubytování pro školy v přírodě aneb co si zabalit na lyžařský výcvik?

I když si za okny užíváme posledních dnů parného slunečního záření, zima se nezadržitelně blíží, čemuž byste měli přizpůsobit i chystanou školu v přírodě. Už dávno totiž s dětmi nemusíte jezdit do přírody pouze na jaře, kdy na horách začíná všechno kvést. Velmi populární se v posledních letech staly zimní školy v přírodě v podobě lyžařského výcviku. Máte-li v plánu takovou akci pro své žáky uspořádat, pak byste měli začít především rezervací ubytování a sepsáním seznamu věcí.

Kde se ubytovat?

Před odjezdem byste měli zajistit kvalitní ubytování pro školy i školky v přírodě, které nabízí například ProFamily Hotel TOP Benecko. Ten se profiluje jako specializované ubytování pro školu v přírodě. Děti budou totiž ubytovány v moderních pokojích, na nichž je možné zajistit soukromí. Díky výhodné vnitřní dispozici hotelu však budete neustále v těsné blízkosti dětí, za které máte po celý pobyt zodpovědnost. Tuto přednost ocení i školka v přírodě. Všechny pokoje pochopitelně disponují vlastním sociálním zařízením a sprchou.

Co zabalit do hotelu?

Lyžařský výcvik samozřejmě probíhá nejenom na sjezdovce, ale také v hotelu. Ubytování pro školy v přírodě působí na první pohled velmi útulně, takže se zde děti budou cítit jako doma. I přesto by si měly zabalit alespoň jedny přezůvky, ponožky, teplé spodní prádlo a ideálně také termoprádlo. Ubytování pro školy je sice přizpůsobeno pobytům dětí, ale nízké horské teploty jsou neúprosné.

Co zabalit na sjezdovku?

Lyžařský výcvik je pochopitelně hlavním středobodem školy v přírodě. Ubytování pro školu disponuje vytápěnou lyžárnou, kde si můžete s dětmi uschovat všechno vybavení včetně lyží. Děti by si s sebou měly vzít lyže, hole, boty a pokud možno vak na lyže. Samozřejmostí by měla být ochranná helma a také kukla. Hotel u sjezdovky však požaduje po dětech i doklad o seřízení lyží, který by měl být pochopitelně aktualizován dle váhy a věku dítěte.

Chystáte-li se s dětmi na lyžařský výcvik, pak byste rozhodně neměli podcenit výstroj a dostatek teplého oblečení.

pr clanky