Zrcadlo, zrcátko – jako dekorační prvek!

Zrcadlo je nedílnou denní součástí každé z nás. Víta nás ráno v koupelně, pomáhá nám při líčení, či při úpravě vlasů, letmo se do něj „jen tak pro jistotu“ podíváme ještě i při odchodu z domu. O tom, že může být efektním doplňkem a dekorací našich příbytků však ví možná málokterá z nás …!

První zrcadla byly pravděpodobně jen odrazy z vodní hladiny … První skutečné předměty s odrazem tvořila deska z leštěného kovu, mědi, mosazi, bronzu, stříbra a zlata. První zrcadla dnešního typu (sklo a odrazná kovová vrstva) pocházejí ze 16. století. Šlo o tzv. benátské zrcadla, kovová vrstva byla tvořena amalgámem – sloučenina rtuti a olova nebo cínu.

praktický pomocník
Dnes je již zrcadlo náš každodenní praktický pomocník. Mnohé z nás si bez něj ani neumíme představit den. Má však i jiné vlastnosti. Jaké? Čtěte nás dál …

V malých místnostech, chodbách či koupelnách je zrcadlo skvělým pomocníkem na optické zvětšení prostoru. Zde platí, čím je větší, tím je tento efekt výraznější. Zvláště, pokud se zrcadlo umístí na stěnu protilehlou k oknu, získáme maximum denního světla a daný prostor se nejen zdánlivě zvětší, ale i prosvětlí.

Atypické tvary zrcadel
Zapomeňte na obdélníkovou, hranatou či oválnou klasiku. Trendy jasně ukazují směr atypickosti i co se týče tvarů tohoto bytového doplňku. Není proto již ničím výjimečným vidět zrcadla iv takových provedeních, o kterých by se nám v minulosti ani nesnilo: v různých geometrických obrazcích, jako vlnovku apod.

Pokud potřebujete se zrcadlem vyplnit a vykrýt určitý prostor, udělají ho vám i přesně na míru podle vašich požadavků.

Jsou firmy, které se zabývají pouze výrobou a celkovou úpravou zrcadel a jsou schopny splnit i náročné požadavky svých klientů. Jsou schopni vám vytvořit i grafický návrh podle vašich představ.

Malované, s kolážemi …
Zrcadlo dnes už může být vyzdobené a umělecky dotvořeny skutečně různými technikami: malováním, lepením různých kamínků, bižuterií, kolážemi s květinovými, či jinými přírodními motivy, nebo upravené broušením, pískováním, vrtáním do skla a pod …

Tak mohou v interiéru vytvořit osobitý a netradiční, dekorační a zároveň velmi praktický bytový doplněk!

Gravírování do skla
Ano, i vaše klasické domácí obyčejné zrcadlo se dá ozdobit a velmi efektně a stylově dotvořit gravírovací laserovou technikou. Podle vaší objednávky vám tak vytvoří obrazce, ornamenty, motivy (iz vlastního přineseného obrázku, či návrhu) skutečně čehokoliv, dokonce i obrysů vaší tváře, zda vaší drahé polovičky pouze z fotografie.

skvělý tip
Ve velmi malých a nízkých (např. Podkrovních bytech) lze zrcadlo použít jako efektní mozaika na strop. Ano, možná to zní divně, ale vypadá to skutečně originální. Strop, strop je předtím dobré vymalovat na barvově (může být i sytější odstín oblíbené barvy) a poté na něj přilepit nebo jiným způsobem přichytit upravené a obroušené kousky zrcadla různých tvarů do efektní mozaiky. Opticky to navýší strop a vytvoří pocit nekonečného prostoru …

pr clanky